logotypelogotype2
poczta   bip

Wyjazd zuchów do przybranych dziadków

14 listopada grupa dzieci złożona z klasy III a  oraz zuchów  ze 101 gromady zuchowej „ Przyjaciele Dalmatyńczyków” odwiedziła przybranych dziadków w Domu Opieki  „Złota Jesień” w Wólce Ratowieckiej. 
Dzieciaki pod opieką p. Anny Pankiewicz oraz p.Moniki Mojsak przygotowały pensjonariuszom  krótki i ciekawy  program artystyczny.

 Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, pieśni patriotycznych i piosenek o Ojczyźnie bardzo zintegrowały te 3 pokolenia (dzieci, opiekunów i dziadków). W niejednym oku widoczne były nie tylko łzy wzruszenia, ale i radości ze wspólnie spędzonych chwil. Dzieci z klasy IIIa jako przerywnik zaprezentowały również walc angielski, za co otrzymały gromkie brawa, a nasza gimnazjalistka i harcerka -Ewa Kowalska przepięknie opowiadała o chwilach, gdy Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Zanim jednak rozpoczęły się występy, uczestnicy wycieczki wręczyli dziadkom własnoręcznie przygotowane flagi Polski, a w zamian otrzymały proporczyki, które wykonali pensjonariusze z pomocą pracowników ośrodka.

Po części artystycznej był czas na wspaniały słodki  poczęstunek (zafundowano nam między innymi fontannę czekolady!!!!) oraz wspólne rozmowy z dziadkami. Następnie wszystkie dzieci udały się w plener, aby wykonywać przeróżne ciekawe zadania podczas gry terenowej w podchody. W tym czasie dziadkowie przygotowywali nam kolejną niespodziankę, która wszystkim sprawiła wiele radości, a niektórym to z zaskoczenia prawie wyskoczyło serce:). 
To był bardzo owocnie i  mile spędzony czas i już teraz czekamy na kolejny wyjazd do naszych przybranych dziadków:)

 
Anna Pankiewicz
2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template