W harcerskie kręgi przyjęto najstarsze zuchy

30 WRZEŚNIA ODBYŁY SIĘ WAŻNE WYDARZENIA W NASZEJ  DRUŻYNIE

Tego dnia, w harcerskie kręgi przyjęto najstarsze zuchy ze 101 GZ „Przyjaciele Dalmatyńczyków”: Natalię Ausztol, Martynę Angielczyk, Adama Pyrko, Mateusza Roszkowskiego, Pawła Zalewskiego i Mateusza Guziejko. Uroczyste przekazanie odbyło się przy ognisku w lesie na Pietraszach. Całą uroczystość poprzedziła zuchowo – harcerska gra terenowa „Świetliki”.
 Przy tej okazji, również druhna Barbara Szubzda złożyła przyrzeczenie harcerskie
i wypowiedziała uroczystą deklarację:
„Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”.

dh Monika Mojsak

Ognisko zapłonęło przy szkole

... zobowiązanie instruktorskie dh Moniki Mojsak

Bycie harcerzem, to przygoda życia, która zatrzymuje czas w miejscu. Pełniąc rolę nauczyciela  jestem... panią w szkole, gdy zakładam mundur na zbiórkę, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeistaczam się w druhnę. Miłe doświadczenie!

Czytaj więcej: Ognisko zapłonęło przy szkole

Betlejemskie Światło Pokoju przy naszej szkole

Każdego roku, przed Świętami Bożego Narodzenia skauci na całym świecie dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju, pochodzącym z Groty Narodzenia Pańskiego. 22 grudnia 2015r. o godzinie 16.00 harcerze ze 105 Drużyny Harcerskiej „Asteri”, która działa przy naszej szkole, postanowili zapoczątkować nową tradycję. Wszyscy mieszkańcy Sobolewa i okolicznych miejscowości zostali zaproszeni na wspólne ognisko rozpalone od ognia z Betlejem. Każdy przyszedł z lampionem, aby zabrać do domu światełko, a później postawić je na wigilijnym stole. Z pomocą rąk harcerek i harcerzy światło rozprzestrzeniało się wśród mieszkańców. Na spotkaniu był obecny również burmistrz, dyrekcja szkoły i księża. Nie obyło się bez składania życzeń świątecznych oraz śpiewania kolęd.

Magdalena Szyc

Już za nami zbiórka zuchowo – harcerska

Ciąg dalszy przygody z ZHP
24 września nastąpiło przekazanie naszych najstarszych zuchów do drużyny harcerskiej.
W sposób symboliczny: Partyk Choiński, Kamila Woźniewska, Ola Kowalczuk – Fijałkowska, Klaudia Marciszewska i Wiktoria Saba pożegnali się z zuchową zabawą. Fikając w Centrum Zabaw dla Dzieci "FIKLAND" wykonali szereg zadań, które były wprowadzeniem do dalszej drogi w ZHP.
Nad wszystkim czuwała dh Ania Jermak, nasze młodsze zuchy musiały się nieźle natrudzić by utrudnić wykonanie poszczegolnych zadań..
Nowo przyjęci harcerze pożegnali się z łaciatymi chustami dalmatyńczyków i założyli żółte barwy drużyny.

ASTERI 105 Drużyna Harcerska

Z piątku na sobotę, 20-21 lutego, miało miejsce niezwykłe spotkanie drużyny zuchowej i harcerskiej, połączone ze wspólnym noclegiem w naszej szkole. Ten dzień był dla nas bardzo ważny. Wieczorem zostało przygotowane świeczkowisko, na którym gościł komendant szczepu. Okres próby zakończył się i oficjalnie zostaliśmy 105 Drużyną Harcerską o nazwie „Asteri” (gwiazda). W trakcie wspólnego świeczkowiska zasłużeni harcerze otrzymali Krzyż Harcerski tj. dh Dominika Szkiłądź, a dh Kinga Suszczyńska została mianowana zastępową. W tych podniosłych momentach nie obyło się bez wzruszeń.
Następnego dnia wszyscy ze smutkiem wracali do domu. Nie możemy się doczekać kolejnej nocki.