logotypelogotype2
poczta   bip

I Ogólnopolski Zjazd Szkół im. Elizy Orzeszkowej

„Najważniejszy jest człowiek i miejsce,
 bo otrzymaną „dwóję” zawsze można poprawić.
 Ważne żeby czas lat szkolnych dobrze wspominać,
 bo szybko minie – pozostaną tylko wspomnienia.”

W dniach 24 – 27 kwietnia 2008 r. delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół im. E. Orzeszkowej w Sobolewie uczestniczyła w I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Elizy Orzeszkowej, który odbył się w Zamościu.
Wspólny patron daje poczucie jedności, przynależności do większej społeczności. Zrozumieliśmy, że nasz wybór patronki był trafny – dołączyliśmy do znakomitego grona. Oprócz naszej szkoły w zjeździe uczestniczyli delegaci z SP nr 277 w Warszawie, SP nr 3 w Sosnowcu, SP w Radgoszczy, Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce i SP nr 3 w Zamościu.

Szkoła z Zamościa była pomysłodawcą i organizatorem zjazdu. Połączony on został z jej jubileuszem 90-lecia powstania.  Uczestnikom Zjazdu przygotowano wiele atrakcji: udział w oficjalnych uroczystościach, koncert „Wspólne muzykowanie” w wykonaniu absolwentów, uczniów i nauczycieli SP nr 3 w Zamościu, podczas którego rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs „Świat Elizy Orzeszkowej”, zwiedzanie pięknego Zamościa jako „miasta idealnego” z okresu baroku, rajd po Roztoczu i Roztoczańskim Parku Narodowym.  
Niewątpliwą atrakcją było spotkanie na ratuszu miejskim z obecnym prezydentem Zamościa Marcinem Zamojskim, w prostej linii potomkiem kanclerza Jana Zamojskiego, synem ostatniego XVI ordynata Zamojskiego. 
Wyjazd ten był świetną okazją do zaprezentowania szkoły i gminy Supraśl na ogólnopolskim forum. Stworzył naszym uczniom niepowtarzalną szansę  niezapomnianych wrażeń, zawarcia nowych znajomości, przyjaźni, które pielęgnowane mają szansę trwać dłużej. W atrakcyjny sposób poszerzył się zasób naszej wiedzy, staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia, przeżyliśmy emocje, które uczyniły nasze życie bogatszym.

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template