logotypelogotype2
poczta   bip

GRUPA YOUNGSTER ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

W roku szkolnym 2012/2013 Gimnazjum w Sobolewie przystąpiło do programu Youngster prowadzonego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwo Macmillan.

Program Youngster jest adresowany tylko do tych uczniów, którzy chcą się uczyć języka angielskiego.  W bardzo ogólnym skrócie można porównać go do szkoły językowej, w której uczniowie podzieleni są na grupy według poziomu zaawansowania znajomości języka angielskiego. Warto podkreślić, że zajęcia te nie są ukierunkowane na wyrównywanie wiedzy czy przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego, ale na wszechstronny rozwój umiejętności językowych. Nie ma tu ocen, prac domowych, odpytywania i stopni.

W bieżącym roku szkolnym dziewiętnastu uczniów z klasy III Gimnazjum w Sobolewie zgłosiło chęć udziału w programie. Zostali podzieleni na dwie grupy na poziomie A1 i A2. Efekty całorocznej pracy pod  kierunkiem Moniki Gudalewskiej  mierzone były za pomocą trzech testów: na początku, w środku i na koniec roku. Celem testów było określenie przyrostu wiedzy z języka angielskiego.

Z 3,5 tysiąca trzecioklasistów z całej Polski biorących udział w tegorocznej edycji programu Youngster wśród 25-ciu najlepszych znalazły się dwie uczennice Gimnazjum w Sobolewie: Kornelia Kazberuk i Aleksandra Żygieło. Nagrodą za ciężką pracę jest dniowy obóz językowy w Wielkiej Brytanii połączony ze zwiedzaniem najciekawszych atrakcji turystycznych.

Dzięki staraniom naszej szkoły uczniowie III klasy gimnazjum korzystają z Programu Youngster organizowanego w ramach działalności Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i Wydawnictwa Macmillan.

Czym jest Youngster?

Program Youngster można przyrównać do szkoły językowej, w której uczniowie podzieleni są na grupy odpowiadające ich umiejętnościom z języka angielskiego.

Program Youngster to nie zajęcia wyrównawcze, czy też powtórka przed egzaminem gimnazjalnym, ale zajęcia wszechstronnie rozwijające znajomość języka angielskiego.
Nie ma tu ocen, prac domowych, odpytywania i stopni – uczymy się przez zabawę!

GRUPA YOUNGSTER ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE DISCONNECTED
JEŻELI JESTEŚ UCZNIEM  KLASY VI-ej   LUB   UCZNIEM GIMNAZJUM
PRZYJDŹ
 NA NASZE SPOTKANIA I22 lutego 2013 r. zagraj bez monitora!  turniej gier / w grze zespołowej na zwycięzców czeka super nagroda!

Na spotkaniu masz szansę zagrać w ciekawe gry, a jeśli chcesz walczyć o super nagrodę w grze zespołowej, stwórz własną drużynę (2-3 osoby) i zgłoś swój udział do czwartku 21 lutego u organizatorów – wpisowe uczestnika – 1 zł.

Disconnected – pierwsze spotkanie

I-sze spotkanie w ramach projektu Disconnected organizowanego przez uczestników programu Youngster już za nami.

W piątek 22 lutego 2013 r. spotkaliśmy się, żeby sprawdzić, czy da się grać bez komputera. Zabawa była naprawdę udana. Główną nagrodę – trzy vouchery do Kina Helios na dowolny film 3D w okresie do końca maja – wygrała drużyna, którą stworzyli Igor Górko i Artur Malesza. Zobaczcie sami ...
Disconnected – drugie spotkanie


8 marca 2013 r. odbyło się II-gie spotkanie w ramach projektu Disconnected organizowanego przez uczestników programu Youngster.

Sprawdzaliśmy, jak świetnie można się bawić rozmawiając ze sobą twarzą w twarz, a nie tylko na Facebook’u. Organizatorzy zainspirowani ideą LARP (Live Active Role Playing), czyli grą fabularną w odgrywanie ról na żywo, stworzyli 5 postaci i wykreowali mroczny świat kryminalnej zagadki. Przybyli uczniowie gimnazjum i klasy szóstej profesjonalnie i bardzo inteligentnie wcielili się w role czujnych detektywów. Każda z drużyn odkryła sprawcę morderstwa, ale najbliżej prawdy były: Magdalena Gałecka, Monika Grzegorczyk, Paulina Jarmoc i Martyna Karpowicz, które otrzymały główną nagrodę – kartę wstępu do kręgielni Kula Hula. Gratulujemy! Emocje były gorące. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


8 marca 2013 r. spotkaj się twarzą w twarz, czyli tak, jak to było przed Facebook’iem!

21 marca 2013 r. sprawdź, czego nie przeżyjesz w virtualu!
JEŻELI   JESTEŚ   UCZNIEM  KLASY   VI-ej   LUB   UCZNIEM   GIMNAZJUM
PRZYJDŹNA NASZE SPOTKANIA I
22 lutego 2013 r. zagraj bez monitora!  turniej gier / w grze zespołowej na zwycięzców czeka super nagroda!

Na spotkaniu masz szansę zagrać w ciekawe gry, a jeśli chcesz walczyć o super nagrodę w grze zespołowej, stwórz własną drużynę (2-3 osoby) i zgłoś swój udział do czwartku 21 lutego u organizatorów – wpisowe uczestnika – 1 zł.

8 marca 2013 r. spotkaj się twarzą w twarz, czyli tak, jak to było przed Facebook’iem!
Zostań detektywem, rozwiązując niezwykłą zagadkę kryminalną. Stwórz własną drużynę

(maks. 4 osoby) i zgłoś swój udział u organizatorów do 7 marca. Na grupę, która wygra czeka atrakcyjna nagroda.

21 marca 2013 r. sprawdź, czego nie przeżyjesz w virtualu!

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template