logotypelogotype2
poczta   bip

Zielona Szkoła w Biebrzańskim Parku Narodowym

W dniach 10- 14 czerwca 2013r uczniowie klas Va, Vb i VI uczestniczyli w programie edukacyjnym ,,Zielona Szkoła w Parku Narodowym” w ramach funduszy europejskich we współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej.

Był to program pilotażowy, którego głównym celem było budowanie wśród uczniów poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i Polski, a także świadomości lokalnych zasobów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych. Przez 5 dni dzieci wypoczywały i  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w formie ćwiczeń i zabaw terenowych. Zajęcia były prowadzone przez pracowników BPN i przez nauczycieli. Uczniowie wzięli udział w biegu terenowym połączonym z badaniami gatunków roślin i zwierząt, badali stan czystości Biebrzy, obserwowali i poznawali ptaki wodno-błotne, prowadzili nocne obserwacje nietoperzy i sowy płomykówki oraz wyjechali na wycieczkę do Twierdzy Osowiec i do Tykocina. Dzieci wróciły do domów w piątek po południu zadowolone i pełne wrażeń.  Szkoła w Sobolewie kolejny raz uczestniczyła w realizacji projektu z EFRWP.

W ramach realizacji II etapu projektu uczniowie przygotowali questing, w którym opisali wybraną przez siebie trasę  po najbliższej okolicy. Zapraszamy do zapoznania się z nim i przebycia opisanej trasy.

QUESTING

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template