logotypelogotype2
poczta   bip

I Ogólnopolski Zjazd Szkół im. Elizy Orzeszkowej

„Najważniejszy jest człowiek i miejsce,
 bo otrzymaną „dwóję” zawsze można poprawić.
 Ważne żeby czas lat szkolnych dobrze wspominać,
 bo szybko minie – pozostaną tylko wspomnienia.”

W dniach 24 – 27 kwietnia 2008 r. delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół im. E. Orzeszkowej w Sobolewie uczestniczyła w I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Elizy Orzeszkowej, który odbył się w Zamościu.
Wspólny patron daje poczucie jedności, przynależności do większej społeczności. Zrozumieliśmy, że nasz wybór patronki był trafny – dołączyliśmy do znakomitego grona. Oprócz naszej szkoły w zjeździe uczestniczyli delegaci z SP nr 277 w Warszawie, SP nr 3 w Sosnowcu, SP w Radgoszczy, Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce i SP nr 3 w Zamościu.

Czytaj więcej: I Ogólnopolski Zjazd Szkół im. Elizy Orzeszkowej

Wizyta Jego Ekscelencji Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego

Dnia 13 maja 2009 r. nasza szkoła gościła arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, który przybył z wizytą duszpasterską.

Po uroczystym przywitaniu Jego Świątobliwości przez panią dyrektor Elżbietę Łyszkiewicz, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, aby uczcić obecność szanownego gościa, który następnie skierował do wszystkich zgromadzonych wiele ciepłych słów, a najmłodszych poczęstował cukierkami. Wizytę zakończyła rozmowa, jaką arcybiskup przeprowadził z pracownikami szkoły na temat środowiska lokalnego oraz pracy z tutejszymi dziećmi i młodzieżą, przy okazji podzielił się wspomnieniami ze swoich czasów uczniowskich, opowiadając wiele anegdot. Natomiast po południu nasi gimnazjaliści z rąk arcybiskupa przyjęli sakrament bierzmowania.

Autobus dla szkoły

Dnia 5 stycznia 2012 roku odbyła się  uroczystość przekazania autobusu naszej szkole.

 Pojazd zakupiła na potrzeby Zespołu Szkół w Sobolewie gmina Supraśl, a symbolicznego przekazania kluczy dokonał burmistrz Supraśla pan Radosław Dobrowolski.

Autobus będzie dowoził uczniów z odległych miejsc zamieszkania, a także służył nam podczas wyjazdów i wycieczek.

 

Nauka przez zwiedzanie

Projekt „POZNAJEMY ŚWIAT”

Od 19 maja w naszej szkole ruszył projekt „Poznajemy Świat” realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny „Przyjaźń” w Supraślu i Urząd Miejski w Supraślu przy wsparciu Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej „ Razem możemy więcej”.

Czytaj więcej: Nauka przez zwiedzanie

Klub Śniadaniowy

Klasa IIb założyła Klub Śniadaniowy.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w głosowaniu na naszą klasę w konkursie "Śniadanie daje moc". Nie udało nam się zająć czołowych miejsc w konkursie na reportaż, ale zostaliśmy docenieni i nagrodzeni. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe fartuszki kuchenne, a do klasy dostaliśmy książkę o zdrowym żywieniu.

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template