Akcja chartytatywna

­­PODARUJ SERDUSZKO NA RZECZ BIAŁOSTOCKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI „POMÓŻ IM”

Włączyła się do niej niemal cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uzbierana kwota została przekazana w zaplombowanej puszce do Fundacji „Pomóż Im”.

Następnie puszka została otwarta i podliczona w obecności specjalnie powołanej komisji.

Nauczyciele świetlicy szkolnej

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

WALENTYNKOWE SERCE

OGŁASZAMY KONKURS DLA KLAS 0 – VII

oraz Gimnazjum  sko

NA NAJPIĘKNIEJSZE WALENTYNKOWE SERCE SKO

serce sko1  stwórz dowolną techniką walentynkowe serce. Może to być praca przestrzenna lub płaska, w formie maskotki, figurki lub obrazka.

serce sko1  na sercu wykonaj w widocznym miejscu napisSKO”.

serce sko1   prace konkursowe podpisujemy imieniem i nazwiskiem oraz klasą i przekazujemy opiekunom SKO do 23.02.2018

CZEKAJĄ NA WAS ATRAKCYJNE NAGRODY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

serce skoOpiekunowie SKO

Półkolonie zimowe

"Zimowi zdobywcy" (22.01-26.01.2018r.)

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. E. Orzeszkowej w Sobolewie odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem "Zimowi zdobywcy". Dzieci każdego dnia miały okazję przeżywać wspaniałe przygody. W czasie wypoczynku dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez dzielnicowego Piotra Gibę. Uczestnicy podczas spotkania przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Pierwszego dnia półkolonii byliśmy w kinie na filmie “Fernando”, który opowiada o byczku o wielkim sercu.

Czytaj więcej: Półkolonie zimowe

Klasy II na wystawie klocków lego

Dzisiaj mieliśmy nietypową lekcję techniki i biologii. Wybraliśmy się na wystawę klocków lego, na której mogliśmy obejrzeć układ pokarmowy, oddechowy i kostny człowieka. Fascynujące modele ukazujące budowę ludzkich narządów. Budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, sceny historyczne, eksponaty interaktywne- roboty i wiele innych ciekawych rzeczy wykonanych z klocków lego. Chwilę wolnego czasu spędziliśmy w strefie zabaw klockami lego. To były naprawdę fajne zajęcia.

wych. I.Szałaj, D.Urynowicz
i uczniowie kl. II a i II b