Zapraszamy na festyn rodzinny

SOBOLEWO FESTYN

„Niemiecka literatura – czytamy to co dobre!”

Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego oraz rozwijają swoje zainteresowania innymi kulturami nie tylko w szkolnej ławie. Dzięki współpracy Goethe-Institut w Warszawie z Medioteką Języka Niemieckiego przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku uczestniczyliśmy w edukacyjnym projekcie czytelniczym „Niemiecka literatura – czytamy to co dobre!” Temat dzisiejszej lekcji: „Na tropie porywacza z Berlina – włącz wyobraźnię; na podstawie książki „Rico, Oskar i głębocienie” Andreasa Steinhöfera. Mieliśmy nawet okazję potrzymać w dłoni fragment Muru Berlińskiego (patrz: zdjęcia)! Po zajęciach wybraliśmy się na smaczny posiłek i wspaniałe lody. Do szkoły wróciliśmy w doskonałych nastrojach.

Marta Boguszewska-Nitkiewicz

Międzyszkolny konkurs ortograficzny-wyniki

14 maja 2018r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny "Mistrz ortografii" klas II - III SP, którego to szkoła była organizatorem.  W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Supraślu, Ogrodniczkach, Studziankach i Sobolewie. Za poprawne napisanie dyktanda można było uzyskać 20 punktów. W kategorii klas drugich tytuł "Mistrza ortografii"otrzymał Łukasz Szoka z 17,5 pkt  z klasy IIa ze SP w Sobolewie. 15 punktów i miejsce II otrzymała Amelia Wyszyńska z klasy IIa ze SP w Sobolewie. Miejsce III wśród klas drugich przypadło Mai Czyżewskiej z klasy IIa ze SP w Supraślu, uzyskała ona 12 punktów. W kategorii klas trzecich tytuł "Mistrza ortografii" uzyskał Bartosz Muszyński z klasy IIIa ze SP w Supraślu, uzyskał 18,75pkt. Drugie miejsce z 14,75 pkt przypadło Michalinie Muszyńskiej z IIIa ze SP w Supraślu, Julii Zygmunt z IIIc ze SP w Sobolewie, Amelii Karpowicz z IIIb ze SP w Supraślu, Dawidowi Paleckiemu z III SP w Studziankach i Blance Albanowicz z IIIc ze SP w Sobolewie. Miejsce trzecie z 12,75 pkt, zajęli Milena Oniskiewicz ze SP w Ogrodniczkach i Jakub Tekień z IIIa ze SP w Sobolewie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Iwona Szałaj

Konkurs „ Stulecie Niepodległości W Barwach Biało-Czerwonych”

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „ Stulecie Niepodległości W Barwach Biało-Czerwonych”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Podlaską Rodzinę Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Udział w konkursie traktujemy jako szczególną formę przygotowania się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji zamieszczonej poniżej, pokazującej zrealizowany projekt.

SZKOŁA PODSTAWOWA W SOBOLEWIE

Konkurs "Mistrz ortografii"

Regulamin konkursu ortograficznego dla uczniów klas I-III ”Mistrz Ortografii”

1. Konkurs ortograficzny kierowany jest do uczniów klas II-III. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Sobolewie, koordynatorem Iwona Szałaj – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs odbędzie się 14 maja o godzinie 13:00.

2. Konkurs odbywa się na etapie międzyszkolnym.

3. Teksty do pisania ze słuchu zostały zredagowane w oparciu o zestaw ortogramów dla klas I-III.

4. Każdy nauczyciel klas II-III może zgłosić nie więcej niż 2-3 osoby.

5. W skład jury oceniającego prace wchodzą:

p. I. Szałaj – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP w Sobolewie

p. K. Roszko – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP w Sobolewie

p. D. Urynowicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP w Sobolewie

p. M. Kondzior – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP w Sobolewie

6. Wyniki  konkursu opublikowane zostaną na stronie organizatora konkursu, a nagrody i dyplomy dostarczone osobiście.

Koordynator Iwona Szałaj