logotypelogotype2
poczta   bip

2016/2017

Msza Święta przy Pomniku Ofiar Hitlerowskich w Grabówce

   18 czerwca  odbyła się uroczysta Msza Święta  przy Pomniku Ofiar Hitlerowskich w Grabówce. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych,  miasta Białegostoku, Gminy Supraśl, IPN-u,  poczty sztandarowe, harcerze i zuchy z Zespołu Szkół w Sobolewie,  a także bliscy ofiar i licznie zgromadzeni mieszkańcy . To właśnie w tym miejscu po wojnie odkryto zbiorowe mogiły tworzące trzy cmentarze. Każdego  roku uczniowie z naszej szkoły przyjeżdżają tu, aby modlić się w intencji  zamordowanych, a także dbają o czystość i porządek w tych wyjątkowych miejscach.  Obecność tutaj to wyraz naszej pamięci o ofiarach niemieckich zbrodni , lekcja patriotyzmu,  refleksja nad tragiczną historią Polski  oraz bolesna  prawda, do czego prowadzi pycha i nienawiść.

Wszystkim rodzicom i uczniom serdecznie dziękujemy za udział w  uroczystościach.

 

Anna Wyszyńska
2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template