Udanych wakacji

Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń sloneczkoprzeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

Życzymy, byśmy wszyscy mogli spotkać się dnia 1 września  w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 22 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum w obecności Dyrekcji, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły pożegnali szkołę.
Trzecioklasiści podziękowali Pani Dyrektor i Pani wicedyrektor oraz nauczycielom za lata wspólnej pracy, za trud włożony w kształcenie w wychowanie, za życzliwość, zrozumienie i za uśmiech. Podziękowania skierowali również do swoich rodziców. Tradycyjnie już uczniowie klasy drugiej przygotowali krótki program artystyczny w aranżacji marynistycznej oraz wręczyli starszym kolegom i koleżankom drobne upominki. Na zakończenie części artystycznej nasi absolwenci zaśpiewali- Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.
Po czym nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw przez Panią Dyrektor.
Na zakończenie rodzice uczniów zaprosili wszystkich na uroczysty poczęstunek.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

Dnia 23 czerwca o godzinie 9:00 uczniowie Zespołu Szkół w Sobolewie zebrali się, aby pożegnać miniony rok szkolny i przywitać wakacje. Wszyscy ubrani na galowo z dużymi uśmiechami na twarzy przybyliśmy na tę uroczystość.
Pani Dyrektor Elżbieta Anna Łyszkiewicz przywitała wszystkich obecnych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości. Podziękowała im za ich ciężką pracę oraz gratulowała im osiągniętych sukcesów. Z wielką przyjemnością wręczała świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy, nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki oraz sportu.  Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, aby pożegnać się z wychowawcami i swoimi kolegami, koleżankami życząc sobie wzajemnie  UDANYCH WAKACJI !!!

RUGBY TAG w naszej szkole

Od maja do grudnia 2017 nasza szkoła przystąpiła do programu „ Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”. Program kierowany jest do uczniów z Szkoły Podstawowej i ma za zadanie promować nową dyscyplinę sportowej, która wchodzi do szkół jaką jest RUGBY TAG. Jest to odmiana RUGBY, polegająca na przejęciu piłki przez przeciwnika i wykonaniu przyłożenia za końcową linię boiska. Jest bezpieczną i bezkontaktową grą polegającą na zrywaniu TAGÓW specjalnych taśm przyczepionych na rzepie do bioder zawodnika bez kontaktu ciałem z drugim zawodnikiem. Liczy się szybkość, zwinność i strategia.
Zajęcia odbywały się w wymiarze 4 godzin w tygodniu dla grupy 30 osób z SP. Dzięki przystąpieniu do Programu nasi uczniowie wzięli udział w 2 turniejach „LPGTECH wspiera, młodych zdolnych” oraz LIGA RUGBY TAG dla klas IV. Dodatkowo na zajęcia z RUGBY przyjeżdżał do nas trener Pan Artur Sulima oraz Pan Andrzej Kopyt. Zajęcia będą kontynuowane od września do grudnia 2017 r. Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do wspólnego trenowania.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Zajęcia SKS dla gimnazjum w ramach projektu Szkolny Klub Sportowy

Ostatnie zajęcia SKS dla gimnazjum dziewczęta z klas I i II gimnazjum spędziły inaczej niż zwykle. Pojechały na wycieczkę rowerową w okolice Sobolewa na „siłownię pod chmurką”. Po krótkiej pogadance i rozgrzewce dziewczęta rozpoczęły zajęcia na przyrządach. Pani Małgosia nauczycielka wychowania fizycznego wytłumaczyła w jaki sposób należy korzystać z przyrządów oraz zademonstrowała poszczególne ćwiczenia.  Dziewczętom bardzo podobały się zajęcia i z niecierpliwością czekają do września by móc uczestniczyć w kolejnych tego typu zajęciach sportowych.
Projekt Szkolny klub sportowy będziemy realizować od września do grudnia 2017 r. serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych chętnych uczniów z gimnazjum.

Do zobaczenia we wrześniu

Nauczyciele wychowania fizycznego