SZEROKO OTWÓRZ OCZY, A ŚWIAT CIĘ ZAUROCZY!!!"- II TURNUS PÓŁOKOLONII LETNICH JUŻ ZA NAMI

Jak co roku, także i tym razem w Naszej Szkole odbyły się letnie półkolonie pod hasłem „Szeroko otwórz oczy, a świat Cię zauroczy”.

W dniach 04.07 – 08.07 trzydzieścioro dzieci uczestniczyło w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez nasze nauczycielki: panią Monikę Mojsak, panią Monikę Fiedoruk i panią Joannę Olchowik. Nasz wypoczynek został dofinansowany z Urzędu Miejskiego w Supraślu ze środków przeznaczonych na profilaktykę. Podczas codziennych zajęć celowo stwarzano dzieciom sytuacje, w których mogły odczuć satysfakcję z odnoszonych sukcesów i przełamywania lęków. Dzięki zorganizowanym półkoloniom, dzieci poznały sposoby spędzania wolnego czasu alternatywne do tych, spędzanych samotnie w towarzystwie komputera czy telewizora. Uczniowie mieli okazję skorzystać z Parku Trampolin „JUMPER”, a także uczestniczyć w nauce gry w squasha pod okiem profesjonalnych instruktorów. W szkole odwiedził nas także podróżnik, pan Jakub Rybicki, który na rowerze przejechał cały Bajkał. Dzieci miały możliwość obejrzeć i dotknąć najbardziej potrzebnych rzeczy do takiej wyprawy: ciepłą kurtkę, namiot, ocieplacze na ręce i nogi, menażkę podróżnika i wiele innych przedmiotów. Pan Jakub pokazał także film na temat swojej wyprawy i cierpliwie opowiadał na każde pytanie zaciekawionych podróżą dzieci.

Na koniec wszyscy z wielkim zapałem wzięli udział w całodniowej wycieczce do Białowieży, gdzie oprócz przejazdu drezynami, dzieci zwiedzały Muzeum Przyrodniczo – Leśne, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane były zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy. Następnie wraz z przewodnikiem przejechały do Rezerwatu Pokazowego Żubrów i tam z wielkim zaciekawieniem oglądały zwierzęta zamieszkujące Białowieski Park Narodowy oraz słuchały ciekawostek na ich temat.

Na sam koniec odbyło się pożegnalne ognisko i podsumowanie tegorocznych półkolonii. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz lupę, by lepiej widzieć otaczający je świat.

Monika Mojsak i Joanna Olchowik

LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017

pdf

Przetarg nieograniczony na wyłonienie Wykonawcy na: "Świadczenie usługi przygotowania i dostarczania obiadów do stołówki Zespołu Szkół im.E.Orzeszkowej w Sobolewie"

Bezpieczne wakacje

Nadchodzą upragnione i długo wyczekiwane wakacje, a więc czas beztroski, wypoczynku i zabawy. Jak bezpiecznie spędzić ten wakacyjny czas, jakie zagrożenia możemy spotkać i jak się ich ustrzec. Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z klasy III a i III b SP podczas multimedialnych zajęć z BHP przeprowadzonych w naszej szkole. To były bardzo ciekawe i cenne informacje, które przydadzą się uczniom już wkrótce.

A więc, życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji!!!

wakacje1

Msza Święta przy Pomniku Ofiar Hitlerowskich w Grabówce

12 czerwca br. odbyła się uroczysta Msza Święta  przy Pomniku Ofiar Hitlerowskich w Grabówce. Tradycyjnie uczestniczyli w niej przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich oraz Gminy Supraśl. Przybyły też poczty sztandarowe, harcerze i zuchy z Zespołu Szkół w Sobolewie, a także rodziny ofiar i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Obecność w tym wyjątkowym miejscu przesiąkniętym krwią wielu tysięcy Polaków, Żydów, Białorusinów to wyraz naszej pamięci ofiarom niemieckich zbrodni. Uroczystość ta uczy młode pokolenia patriotyzmu, a wszystkich przestrzega przed nienawiścią, która doprowadziła do okrutnego ludobójstwa.

Anna Wyszyńska