logotypelogotype2
poczta   bip

Półkolonie letnie

...... Więc jeśli pragniesz mądrze    polkolonie2015
przez swoje życie iść
szeroko otwórz oczy
i ucz się pięknie żyć
(frag. tekstu naszej półkolonijnej piosenki
autor:Ewa Alimowska)

Rozbudzona rok temu (podczas ubiegłorocznych półkolonii) ciekawość świata nie poszła na marne. Jak co roku, również podczas tych wakacji, odbyły się półkolonie. Tym razem pod hasłem „Szeroko otwórz oczy”. Wypoczynek letni zorganizowały nauczycielki świetlicy szkolnej: p. Monika Mojsak, p. Monika Fiedoruk i p. Joanna Olchowik. Od poniedziałku 17.08 do piątku 21.08 uczestnicy mieli okazję do poznania innej kultury, podziwiania natury, odkrywania zwyczajów niektórych ptaków, a także obserwacji osób pracujących na poczcie. Nie obyło się bez fikania w "Fikolandzie", rejsu statkiem, ale zacznijmy od początku…

Czytaj więcej: Półkolonie letnie

Wakacje w szkole

W ramach letniego programu wakacyjnego „Projektor” w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia stacjonarne dla dzieci, które nie wyjeżdżają  podczas wakacji. Spotkania odbywały się w dniach od 03.08 do 07.08. 2015r. w szkole. Zajęcia prowadziła p. Sylwia – wolontariuszka z Warszawy, a nad organizacją czuwała p.Dorota Łapińska.

Czytaj więcej: Wakacje w szkole

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacjeDrodzy Rodzice,


Wraz z końcem czerwca 2015 roku rozpocznie się okres ferii letnich, w czasie których dzieci i młodzież będą korzystać z różnych form wypoczynku, m.in. będą spędzać czas na słońcu, w pobliżu akwenów wodnych, uczestniczyć w wycieczkach górskich i przejażdżkach rowerowych. Jednakże wakacje, oprócz szeregu pozytywnych wrażeń, stwarzają potencjalne niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia waszych dzieci, w przypadku zbyt małej troski o formę i sposoby spędzania czasu wolnego. Dane policyjne wskazują na problem wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, śmiertelnych następstw niewłaściwego zachowania i braku opieki dorosłych nad dziećmi podczas wypoczynku nad wodą, rosnącą liczbę uczniów będących ofiarami handlu ludźmi, skutków używania alkoholu i środków odurzających (w tym tzw. „dopalaczy), a także innych niepożądanych zdarzeń z udziałem ludzi młodych.
Dostrzegając wagę problemu, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zapewnienie najmłodszym dzieciom opieki. Starsze dzieci również powinny być nadzorowane przez dorosłych. Żadne dziecko nie może być pozostawione samo sobie. Informujemy, że na stronie internetowej www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez dostępne są materiały dla rodziców opisujące sytuacje trudne i sposoby radzenia sobie z nimi. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi.
Życzę Państwu udanego, bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.


Dyrektor szkoły
mgr Elżbieta Anna Łyszkiewicz

wakacje

„Razem się trzymamy, z wszystkim radę damy- czyli pierwszy rok z życia klasy I A”

1 września było nasze spotkanie.
        Od razu było miłe powitanie.
            Strach nas opuścił , uciekł w nieznane,
            a  nam zostały buzie roześmiane.

Czytaj więcej: „Razem się trzymamy, z wszystkim radę damy- czyli pierwszy rok z życia klasy I A”

Olimpijka międzyszkolna w Supraślu

5 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły reprezentujący klasy I-III SP, wzięli udział w sportowej „Olimpijce”, która odbyła się w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu. Zawodnicy rywalizowali z uczniami szkół w Ogrodniczkach oraz Supraślu w wielu konkurencjach sprawnościowych – w biegach, skokach, sztafetach, wyścigach rzędów. Konkurencje były podzielone na kategorie wiekowe. Wszyscy uczniowie przy ogromnym zaangażowaniu oraz wsparciu kibiców zdobyli medale oraz nagrody.

Nasza szkoła zajęła poszczególne miejsca:

Klasa I a – miejsce I
Klasa I b – miejsce II  
Klasa I c –  miejsce III
Klasa  II b – miejsce I
Klasa II a – miejsce V
Klasa III – miejsce II


2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template