logotypelogotype2
poczta   bip

Zielona Szkoła w Wigierskim Parku Narodowym

W dniach 5-9 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie w ramach Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jest to już nasz drugi wyjazd na Zieloną Szkołę. W ubiegłym roku poznawaliśmy walory Biebrzańskiego Parku Narodowego. Obecnie spędzamy czas w Wigierskim Parku Narodowym. Przed nami pięć dni aktywnych zajęć w terenie. Przyjrzymy się uważnie żyjącym tu roślinom i zwierzętom. Poznamy zależności pomiędzy człowiekiem a przyrodą.

Czytaj więcej: Zielona Szkoła w Wigierskim Parku Narodowym

Śladami Mickiewicza i Orzeszkowej

W  dniach 26 -28 maja 2014.r odbyła się trzydniowa wycieczka  w ramach projektu „ Dobra edukacja – więcej szans na przyszłość” śladami Elizy Orzeszkowej  i Adama Mickiewicza. W wycieczce wzięło udział  20 uczniów naszej szkoły oraz 4 opiekunów .
Pierwszego dnia o godzinie 7:00 wyjechaliśmy spod szkoły w Sobolewie. Około godziny 10:00 byliśmy na przejściu granicznym Polski z Białorusią , gdzie odbyła się odprawa paszportowa.

Czytaj więcej: Śladami Mickiewicza i Orzeszkowej

Wspomnienia z półkolonii

Warto jest przełamywać swoje "STRACHY",

przekonali się o tym nasi uczniowie podczas tegorocznych półkolonii letnich. "Do odważnych świat należy" – tak brzmiało hasło tegorocznego wypoczynku.
Wakacyjną zabawę zorganizowali nauczyciele z naszej szkoły: p. Małgorzata Osipiuk, p. Iwona Kania i p. Monika Mojsak. Uczestnikami półkolonii było 28 uczniów z klas I – V.
Każdy z uczestników przeszedł test odwagi na miarę swoich sił i możliwości.

Czytaj więcej: Wspomnienia z półkolonii

„Dobra Edukacja – więcej szans na przyszłość”

REGULAMIN PROJEKTU „Dobra Edukacja – więcej szans na przyszłość”

Czytaj więcej: „Dobra Edukacja – więcej szans na przyszłość”

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 25 października 2013r. odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych.

Po zakończeniu części artystycznej, dzieci w obecności Pani Dyrektor, wychowawców, zgromadzonych uczniów oraz przybyłych rodziców, złożyły uroczyste przyrzeczenie. Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Anna Łyszkiewicz pasowała każde dziecko na ucznia Zespołu Szkół im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie.

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template