Święto Świetlika 2017

W środę, 18 października, wszystkie „świetliki” czyli uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe, wspólnie świętowały czternaste obchody Święta Świetlika 2017.
Celem uroczystości było powitanie nowego roku szkolnego i nowych „świetlików”.
Ze względu na dużą liczbę uczestników (ponad 200 uczniów), nasza impreza została podzielona na dwie tury. I grupa, to uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I, natomiast II grupa obejmowała uczniów z klas II i III SP. Warto dodać, że w przebiegu całej uroczystości pomogli uczniowie klas starszych, którzy dzisiaj są już absolwentami naszej świetlicy. To właśnie oni prowadzili stoiska z konkurencjami, a Cezary Dmuchowski z kl. III gim. wczuł się w rolę fotografa. Gościem specjalnym, czuwającym nad oprawą muzyczną, był zaprzyjaźniony z naszą szkołą DJ Karol Kunikowski.
Tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku, w tym szczególnym dniu liczyła się wspaniała i pozbawiona rywalizacji wspólna zabawa. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były „Ciekawe i nietypowe okulary”, które należało przygotować w domu.
Wystarczy obejrzeć kilka zdjęć z minionego wydarzenia, aby dostrzec, jak twórczych mamy uczniów. Na zorganizowanym pokazie mody prezentowane okulary były bardzo różnorodne: duże i małe, świecące i nie, plastikowe i z tektury. Niektóre w całości własnoręcznie wykonane !
Duże brawa wszystkim, którzy pokazali, że potrafią się bawić zgodnie z otrzymanym wcześniej zaproszeniem i przygotowali się do POKAZU MODY.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Wygrana naszych uczniów w konkursie

Uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej w marcu wykonali mnóstwo pięknych prac plastycznych o tematyce wielkanocnej. Ozdoby wielkanocne powstałe w czasie zajęć świetlicowych zostały przekazne na konkurs plastyczny w ramach XV Wojewódzkiego Festiwalu Tradycji Wielkanocnych organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku.
Uczniowie naszej szkoły Maciej Tylman oraz Szymon Truszkowski zajęli w konkursie zaszczytne I miejsce.

maciej tylman  szymon truszkowski

Serdecznie gratulujemy Maćkowi i Szymonowi.

Nauczyciele świetlicy

Ciekawe zajęcia w świetlicy

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa". W ramach przygotowań do konkursu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolniczym. Spotkanie było okazją do obejrzenia i omówienia ciekawego filmu edukacyjnego.

Nauczyciele świetlicy

Świetlicowy konkurs plastyczny Walentynkowe Serduszko

W lutym świętowaliśmy Walentynki. W szkole w tym dniu najmodniejszym kolorem był czerwony. Na tablicach z dekoracjami pojawiły się piękne serca i kartki walentynkowe. Świetlica szkolna również przyłączyła się do świętowania tego dnia organizując konkurs. Uczniowie mogli przygotować prace na konkurs plastyczny, który został rozstrzygnięty w dniu 24.02.2017r.

nauczyciele świetlicy

Rodzinny konkurs plastyczny "W blasku choinki"

W grudniu 2016r. w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs plastyczny "W BLASKU CHOINKI". Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli świetlicy szkolnej. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami. Prace konkursowe zostały oceniowe w dwóch kategoriach- kartka świąteczna i ozdoba świąteczna. Prace konkursowe wspomogły zorganizowanie kiermaszu świątecznego w naszej szkole oraz kiermaszu wspierającego Hospicjum Domowe pw. Proroka Eliasza w Nowej Soli.
Dziękujemy za liczny udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Katarzyna Roszko