logotypelogotype2
poczta   bip

SKO

Lekcja o bankowości

Dnia 23.10.2017, klasa 5B podczas godziny wychowawczej gościła Pana Marcina Kołejga oraz Panią Karolinę Chańko – Ostrowską z Banku Spółdzielczego w Białymstoku (SGB). Podczas tej lekcji uczniowie poznali różnice pomiędzy kartą debetową, a kartą kredytową. Dowiedzieli się czym jest lokata oraz jakie jest jej oprocentowanie. Poznali sposoby oszczędzania pieniędzy oraz dowiedzieli się jakie są rodzaje kont. Ponadto otrzymali propozycję unikonta młodzieżowego dla osób w przedziale wiekowym 13-25 lat. Zajęcia były ukoronowane zagadkami skierowanymi do uczniów. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały upominki. Liczymy na to, że lekcja o bankowości i oszczędzaniu polepszy znajomość zasad rządzących systemem bankowym, a uczniowie w przyszłości we właściwy sposób będą zarządzać swoimi pieniędzmi.

Karolina Kiziewicz

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template