Szkolne Kasy Oszczędzania

sko sko2

Szkolne Kasy Oszczędzania to największy i najstarszy w Polce program edukacji finansowej.
W obecnym, 2016/2017 roku szkolnym SKO rozpoczęło swoją działalność w naszej szkolne pod patronatem Banku PKO BP w Białymstoku.
Opiekunami SKO zostały pani Monika Fiedoruk oraz pani Karolina Kiziewicz.

Jaki jest nasz cel ?

Pragniemy zachęcić uczniów z klas 0 - III oraz IV – VI do oszczędzania oraz prawidłowego gospodarowania pieniędzy.

Chcemy pokazać, że nawet drobne, systematycznie odkładane kieszonkowe mogą przyczynić się w bliższej lub dalszej przyszłości do zgromadzenia zysków w postaci kwoty na zakup wymarzonej rzeczy, czy też kieszonkowego na wycieczkę oraz wakacyjny wyjazd.
Ponadto organizowane przez nas konkursy w ramach działalności SKO skutkują większą wiedzą z zakresu wartości pieniądza oraz oczywiście otrzymaniem upominków i nagród.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

• nauczą się zarządzania finansami
  • wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania
  • zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie
  • nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Oszczędzasz z SKO?    indeks

Otrzymujesz legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO,
na które można będzie wpłacać u opiekuna SKO.

karta sko

Ile wynosi oprocentowanie?
Oprocentowanie wynosi 2,5% w skali rocznej do kwoty 2,5 tysiąca i 0,5% powyżej tej kwoty.

Kapitalizacja odsetek jest co tydzień.

Wypłat można dokonać za pośrednictwem opiekuna SKO lub rodziców.

Zapraszamy do odwiedzenia stron:
- prezentacja-sko
- Przygody_Kuby_Pieniazka
- serwis informacyjny SKO dla dziecka www.sko.pkobp.pl

Zapraszamy do wspólnego oszczędzania

sko