Samorząd Uczniowski porządkuje cmentarz

Dnia 3 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami odwiedził miejsce pamięci narodowej w Grabówce. Wspólnie uporządkowaliśmy groby i zapaliliśmy znicze na mogiłach pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców.

Dyskoteka szkolna „Bohater ulubionej książki”

W październiku odbyła się pierwsza dyskoteka szkolna przy współpracy SU z biblioteką szkolną. Został ogłoszony konkurs na najlepsze przebranie. Uczniowie mogli się wcielić w postać ulubionego bohatera z książki. Zwycięzcą została Oliwia Charubin ucz. Kl. VI a.  Samorząd Uczniowski przygotował również wiele innych konkursów i zabaw.

Zdjęcie z książką

zdjecie z ksiazkaBiblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski wspólnie zorganizowali sesję zdjęciową w bibliotece. Można było sobie zrobić zdjęcie z książką. Pozując uczniowie wykorzystywali różne gadżety, stroje i napisy zgromadzone w bibliotece.

Akcja Góra Grosza

gora grosza logo   Akcja "Góra Grosza" została zakończona. Celem akcji Góra Grosza było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowe.

Klasą, która uzbierała największą liczbę monet o najwyższej kwocie okazała się klasa II c szkoły podstawowej. Wszystkim klasom dziękujemy za udział w akcji.

Obchody Dni Lasu

Zielono nam!!!

Dnia 24.03.2017 r. w naszej szkole z okazji obchodów Dni Ziemi Samorząd Uczniowski przygotował galaretki – oczywiście w kolorze zieleni. Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy z przyjemnością zajadali się słodkościami.