Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym

dyplom daria

Szkoła Podstawowa w Sobolewie została uhonorowana pucharem

puchar sportowy

Dnia 30.11.2016 r. w Starostwie Powiatowym w Białymstoku odbyła się  uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół z terenu  powiatu za rok szkolny 2015/2016.

Szkoła Podstawowa w Sobolewie (grupa szkół małych) zajęła w tej klasyfikacji 2 miejsce w powiecie i została uhonorowana pucharem, który został przekazany na ręce Pani Wicedyrektor Zespołu Szkół im. E. Orzeszkowej w Sobolewie mgr Teresy Kowalewskiej.

Czytaj więcej: Szkoła Podstawowa w Sobolewie została uhonorowana pucharem

Klasa II a zdobywa nagrodę w ogólopolskim konkursie przyrodniczym „JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE ZWIERZĘTAMI” !!!

Oficjalnie możemy już ogłosić, że nasza makieta została wyróżniona spośród  1000 innych makiet z całej Polski i otrzymaliśmy 3 nagrodę. Jesteśmy bardzo dumni, bo makietę wykonaliśmy praktycznie sami ( tylko z niewielką pomocą rodziców przy wykonywaniu najtrudniejszych elementów oraz pomocą  naszej pani, która wystąpiła w roli kierownika  budowy).
Cieszymy się ogromnie z naszego sukcesu i zachęcamy wszystkich do brania udziału w konkursach. Nie zawsze się wygrywa, ale jak widać, czasami się to udaje ;).

uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią:)

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

01

Paulina Golak z klasy VI b została tegoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Nauczycielem przygotowującym uczennicę do olimpiady była p. Anna Wyszyńska.
Uroczystość wręczenia zaświadczeń z rąk Pani Kurator odbyła się 21.03.2016r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy Paulinie oraz Jej Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.
04

Wyniki egzaminu z języka polskiego w kl. III gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015

W tym roku na egzaminie z języka polskiego gimnazjaliści odnieśli sukces, uzyskali wysoki  wynik – 68%.
Dla porównania : kraj – 62%, województwo – 66%.
W skali staninowej od 1 do 9 mieścimy się w staninie 7, o jeden stanin wyżej niż województwo.

30 kwietnia 2015 r został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs "Story Cubes", zorganizowany przez Wydawnictwo REBEL. Uczestniczyła w nim m.in. nasza uczennica z III klasy Sp Magdalena Kaczyńska. Miło nam poinformować, że opowiadanie Magdy zatytułowane "Zastępcza Niania" zajęło 4 miejsce i otrzymało aż 208 głosów w głosowaniu internetowym.
Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w zabawie i wspierały naszych uczniów.

Uczeń klasy II gimnazjum Paweł Mleczko zajął I miejsce w V Miejskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy!

Uczeń Artur Malesza- zdobył tytuł dwukrotnego laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki i biologii. Składamy gratulacje Arturowi, jego rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym: p. Monice Glanowskiej oraz p. Agnieszce Joszczyk. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej pracy.

01.