logotypelogotype2
poczta   bip
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Wycieczka do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

W ramach projektu edukacyjnego „Droga do wolności- losy podlaskich Sybiraków” uczniowie II klasy gimnazjum udali się 18 kwietnia do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku na lekcję muzealną. Na początku pracownik muzeum zapoznał z informacjami historycznymi dotyczącymi masowych deportacji . Następnie odbyła się żywa lekcja historii, na którą przybyli Sybiracy: pani Barbara Sokólska i pan Mieczysław Pluta. Opowiedzieli oni o okolicznościach zesłania do dalekiego Kazachstanu oraz o warunkach w jakich przebywali przez kilka lat.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi Sybiraków i sami zadawali im pytania. Na koniec mogli obejrzeć zgromadzone pamiątki  z dalekiej Syberii. Zwiedziliśmy też wagon, którym dokonywano deportacji na Syberię.  Po części edukacyjnej udaliśmy się na wspólny posiłek i lody. Dzięki żywym lekcjom historii, z prawdziwymi świadkami zsyłek na Syberię,  lepiej rozumiemy pojęcie patriotyzmu i staramy się  doceniać to, co inni dla nas poświęcili w drodze ku wolności.

Opiekun projektu

Anna Wyszyńska

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template