image1 image1 image1 image1

Uczniowie klas czwartych na zajęciach przyrodniczych

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas czwartych brali udział w zajęciach przyrodniczych. Dzieci rozpoznawały zwierzęta przebywające w gospodarstwie państwa Łuckiewicz. Miały okazję z bliska przyjrzeć się ptactwu, pogłaskać  kozy i owcy, zobaczyć jednodniowe kurczątka. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich pawie ze swoimi pięknymi ogonami.
Ciekawym doświadczeniem była też obserwacja i rozpoznawanie gatunków drzew, ustalenie północy za pomocą mchu i porównywanie ze wskazaniami kompasu.
Zajęcia miały uświadomić uczniom, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody i powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji.
Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

wychowawczynie klas IV
Helena Bach-Mróz