logotypelogotype2
poczta   bip
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

DAJ DOWÓD SWOJEJ DOBROCI, czyli …

Wyjście klasy 5B na film CUDOWNY CHŁOPAK
Dnia 27.03.2018 klasa 5b wybrała się na wycieczkę do kina Helios w Galerii Białej na film „Cudowny Chłopak”. Podczas seansu uczniowie zostali wprowadzeni  w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu, właściwych wzorców postępowania i budowania relacji społecznych. Film o tematyce poważnej, życiowej zaskakiwał nas niejednokrotnie dużą dawką humoru.
Twórca tego znakomitego komediodramatu, Stephen Chbosky opowiada nam historię outsidera próbującego odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Mówi o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli, ale w taki sposób, że po wszystkim widz opuszcza kino w świetnym nastroju. „Cudowny chłopak” przekonuje bowiem, że wszyscy ludzie są: z natury dobrzy. Pokazuje nam maski, zakładane na co dzień na potrzeby klasy, kolegów czy rodziny, które w pewnym momencie potrafimy zdjąć. Wystarczy spojrzeć na Auggiego, który z powodu wyróżniającej się powierzchowności traktowany jest przez innych uczniów jak dziwadło. W rzeczywistości to przecież dzieciak jak każdy inny – rozkochany w „Gwiezdnych Wojnach” i grach wideo, niepewny siebie, spragniony towarzystwa rówieśników. Ten obraz formułuje u młodych widzów przemyślenia dotyczące poczucia godności własnej osoby i szacunku dla innych.
Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Mamy nadzieję ze powstanie więcej tak niesamowitych filmowych opowieści.

cudowny chopak
Karolina Kiziewicz

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template