logotypelogotype2
poczta   bip
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Półkolonie zimowe

"Zimowi zdobywcy" (22.01-26.01.2018r.)

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. E. Orzeszkowej w Sobolewie odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem "Zimowi zdobywcy". Dzieci każdego dnia miały okazję przeżywać wspaniałe przygody. W czasie wypoczynku dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez dzielnicowego Piotra Gibę. Uczestnicy podczas spotkania przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Pierwszego dnia półkolonii byliśmy w kinie na filmie “Fernando”, który opowiada o byczku o wielkim sercu.

Drugi dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Tego dnia odwiedziliśmy również Papugarnię, gdzie dzieci miały bezpośredni kontakt z ptakami - mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić bardzo towarzyskie papugi. Kolejnego dnia bawiliśmy się na pływalni Michałowie. Czwarty dzień półkolonii zaczęliśmy od wykonania mydełek glicerynowych, a następnie wyruszyliśmy na kręgielnię w Białymstoku. Dzieci rywalizowały między sobą próbując uzbierać jak największą ilość punktów. Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w “Majątku Howieny”, gdzie zorganizowano “Krainę Lodu”. Podczas zajęć dzieci brały udział w spotkaniu z Olafem i Elsą, konkursach, tańcach ze Śnieżynką. Uczestnicy półkolonii otrzymali poczęstunek magicznym napojem oraz ciasteczkiem, mieli okazję zwiedzić dom Elsy, brali udział w warsztatach plastycznych, zwiedzili Mini ZOO.

Każdego dnia oprócz mnóstwa ciekawych zajęć i wycieczek dzieci brały udział w zajęciach profilaktycznych, które miały formę zabaw i warsztatów. Na zakończenie półkoloni dzieci otrzymały drobne upominki, które będą przypominały im o mile spędzonych chwilach podczas ferii zimowych.

Magdalena Szyc
Anna Waśko-Łapińska
Agnieszka Baluk

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template