logotypelogotype2
poczta   bip
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Co roku w  każdy ostatni piątek miesiąca września   na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day).
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.   


Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
W piątek, 29 września 2017r. w naszej szkole w  Sobolewie obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na szkolnych korytarzach i w klasach  królowała Tabliczka Mnożenia. Utworzone były „tabliczkowe kąciki”, w których można było potrenować obliczenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Każdy uczeń, nauczyciel i rodzic losował kartkę z działaniem. Za dobrą odpowiedź w nagrodę dostawał cukierek.  Egzaminatorami byli uczniowie z Samorządu Szkolnego.
W tym dniu, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” role trochę się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać nauczycieli 
Taka zamiana ról była wielkim przeżyciem dla Wszystkich.

Helena Bach - Mróz
Katarzyna Drozdowska
Monika Glanowska

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template