logotypelogotype2
poczta   bip
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Sztafeta Niepodległości

Dnia 22.IX.2017r. dla uczczenia 97 rocznicy Bitwy Nadniemeńskiej uczniowie oraz uczennice Szkoły Podstawowej w Sobolewie po raz kolejny wzięli czynny udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej Sztafecie Niepodległości na Podlasiu.

 

To właśnie poprzez bieg dzieci miały okazję propagować postawę patriotyczną wśród młodego pokolenia. Kilkunastokilometrowe odcinki trasy, które uczniowie naszej szkoły pokonywali biegnąc ubrani w narodowe barwy z flagami na ramieniu były wyrazem hołdu dla wszystkich tych, którzy przed laty przelewali krew za nasz kraj. Zmęczeni ,ale zarazem dumni. Dumni z siebie, z tych , których już nie ma i przede wszystkim z naszej Ojczyzny. Ojczyzny , którą się ma tylko jedną. Ojczyzny , która ma na imię Polska.

Paweł Niktiuk

2018  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template